BWZ

Program stypendialny im. Stefana Banacha dla studentów z Partnerstwa Wschodniego na studia II stopnia

Stypendia Stefana Banacha będą oferowane na dwuletnich studiach uzupełniających II stopnia na kierunkach  ścisłych, przyrodniczych, technicznych, ekonomicznych oraz na europeistyce/prawie europejskim odbywane w polskich uczelniach publicznych. Po pierwszym roku studiów uczestnicy programu  będą mogli wziąć udział w wymianie studenckiej w ramach programu Erasmus. W trakcie studiów stypendyści będą mieli możliwość podjęcia krótkookresowego stażu zawodowego na terenie Polski, jak również uczestniczenia w wakacyjnym kursie języka polskiego, w okresie bezpośrednio poprzedzającym rozpoczęcie nauki.

O stypendium mogą ubiegać się cudzoziemcy, obywatele państw członkowskich Partnerstwa Wschodniego UE – lista krajów, do których kierowana jest inicjatywa dostępna na stronie internetowej MSZ: https://www.msz.gov.pl/pl/polityka_zagraniczna/partnerstwo_wschodnie/

Za koordynację Programu odpowiedzialne jest Biuro Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej. Szczegółowe warunki Programu Stypendialnego zawiera Ogłoszenie o naborze.

Termin składania aplikacji upływa 4 lipca 2014r.

Więcej szczegółowych informacji znaleźć można na stronie Biura Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej, które koordynuje realizację programu:

http://www.buwiwm.edu.pl/wym/sb2.pdf

www.buwiwm.edu.pl.

This entry was posted on środa, Czerwiec 11th, 2014 at 08:02 and is filed under Bez kategorii. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

*/?>

Comments are closed.

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann