BWZ

Stypendium Fulbright

Misją Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbright jest rozwijanie i wzmacnianie współpracy naukowej i kulturalnej pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi.

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta administruje Programem Fulbrighta w Polsce. Wyróżniającym się studentom i absolwentom polskich uczelni oferuje:

  • finansowanie  na rozpoczęcie  studiów w USA
  • Doktorantom oferowane jest finansowanie na  prowadzenia badań
  • pracownikom naukowym  na prowadzenie badań i wykładów w wybranej uczelni  amerykańskiej

Komisja prowadzi  centrum doradztwa edukacyjnego Education USA gdzie można uzyskać wiarygodne informacje na temat systemu szkolnictwa wyższego w USA. Komisja jest  organizacją non profit, której działalność finansowana jest przez Departament Stanu USA oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w oparciu o umowę bilateralną.

Pełna oferta dostępna jest na: http://www.fulbright.edu.pl/

Fulbright Slavic Award

Konkurs jest skierowany dla pracowników dydaktycznych lub naukowo-dydaktycznych ze stopniem minimum doktora, zatrudnionych w polskich jednostkach naukowych, którzy specjalizują się w kulturze i historii Polski oraz Europy Środkowo-Wschodniej. FSA umożliwia prowadzenie zajęć ze studentami na jednym z dwóch amerykańskich uniwersytetów współpracujących z  Komisją w roku akademickim 2018-2019.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie programu Fulbright Slavic Award: http://www.fulbright.edu.pl/slavic/
Termin:
Nabór wniosków trwa do 8 stycznia 2018r.

 

 


WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann