Nauka języka chińskiego

W najbliższym roku akademickimi studenci Uniwersytetu Łódzkiego mogą aplikować na program nauki języka na uczelni partnerskiej Tianjin University of Science and Technology.

Zachęcamy do systematycznego odwiedzania tej strony i sprawdzania ciągle aktualizowanych ofert kierowanych do naszych studentów i doktorantów w ramach współpracy UŁ z uczelniami partnerskimi.

Uczelnia partnerska Uniwersytetu Łódzkiego Tianjin University of Science and Technology w Chinach oferuje studentom UŁ roczne stypendium na wyjazd na naukę języka chińskiego
w roku akademickim 2019/20 dla max. 5 osób.

Stypendium obejmuje:

– koszty zakwaterowania

– kieszonkowe w wysokości 1 400 RMB/miesięcznie na utrzymanie w Tianjin

– ubezpieczenie (zakres minimalny) wykupowane na miejscu w Chinach.

Student pokrywa pozostałe koszty tj.:

– pakiet ubezpieczeniowy (rekomendowany jest pakiet rozszerzony) obejmujący zarówno czas podróży jak i czas pobytu w Chinach wykupiony w Polsce

– podróż z Polski do Tianjin i z Tianjin do Polski

– koszty materiałów dydaktycznych w wys. ok. 100 RMB

– oraz inne koszty związane z utrzymaniem i pobytem w Chinach.

Studenci UŁ zainteresowani wyjazdem na roczną naukę języka chińskiego do Tianjin University of Science and Technology od września 2019 roku, są proszeni o złożenie
w terminie do 14.06.2019 roku do Biura Współpracy z Zagranicą UŁ, ul. Uniwersytecka 3, pokój 7 następujących dokumentów:
– application form wypełnione komputerowo  personal information,
kopia paszportu a w przypadku jego braku kopia dowodu,
– list motywacyjny w jęz. angielskim,
– wykaz dotychczasowych ocen na UŁ w jęz. angielskim, pobrany z  Dziekanatu macierzystego Wydziału,
– kopia dyplomu w jęz. angielskim (jeśli dotyczy),
– wstępna zgoda Dziekana macierzystego wydziału UŁ na wyjazd w roku akademickim 2019/20
z określonym trybem zaliczenia rocznej nieobecności na UŁ,
– średnia ocen z aktualnego programu studiów pobrana z Dziekanatu macierzystego wydziału w jęz. angielskim.

Lista przedmiotów dostępnych w Tianjin University of Science and Technology

W przypadku dużej liczby zgłoszeń, zostaną wyselekcjonowani najlepsi kandydaci z UŁ, którzy będą proszeni o niezwłoczne doniesienie:

– Health Examination certificate

– Kopia paszportu w razie jej nie dostarczenia w procesie aplikowania-

– Zgoda Dziekana macierzystego wydziału UŁ na wyjazd w roku akademickim 2019/20
z określonym trybem zaliczenia rocznej nieobecności na UŁ

– Wykupienie wymaganego ubezpieczenia

Wyjazd na roczną naukę języka chińskiego w roku akad. 2019/20 będzie możliwy od września 2019r.

Wszelkie pytania dot. wyjazdu proszę kierować do Pani Karoliny Adamiak, pracownika BWZ UŁ, email: karolina.adamiak@uni.lodz.pl.