BWZ

Info o Erasmus+ 2014/20

Z przyjemnością informujemy, że Uniwersytet Łódzki otrzymał Erasmus Charter for Higher Education (Karta Erasmusa dla szkolnictwa wyższego) na lata 2014/2020 i od 1 stycznia 2014 roku realizuje działania i projekty w ramach nowego unijnego programu Erasmus+. Program Erasmus+ wspiera edukację, szkolenia, inicjatywy młodzieżowe oraz sportowe w całej Europie w latach 2014/2020.


W programie Erasmus+ sektory edukacji i szkoleń oraz sektor młodzieży realizują trzy kluczowe akcje:
– Akcja 1: Mobilność edukacyjna
– Akcja 2: Współpraca na rzecz innowacji i dobrych praktyk
– Akcja 3: Wsparcie w reformowaniu polityk

W ramach Akcji 1: Mobilność edukacyjna są możliwe
a) wyjazdy studentów:
w celu zrealizowania części studiów w zagranicznej uczelni
– w celu odbycia praktyki w zagranicznym przedsiębiorstwie (w tym wyjazdy absolwentów na praktyki w ciągu 1 roku po ukończeniu studiów)
b) wyjazdy pracowników uczelni:
– w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych dla studentów zagranicznej uczelni
– w celach szkoleniowych

Nowym działaniem w ramach Akcji 1: Mobilność edukacyjna  Wspólne studia magisterskie (Joint Master Degrees).

Działanie to zakłada udział studentów w innowacyjnych programach wspólnych studiów drugiego stopnia  z możliwością uzyskania stypendium na pokrycie kosztów kształcenia i utrzymania podczas pobytu w innym kraju europejskim. Działanie to jest zarządzane centralnie przez Komisję Europejską.

Drugim nowym działaniem w ramach Akcji 1: Mobilność edukacyjna jest system gwarancja spłaty pożyczek zaciągniętych w celu podjęcia studiów drugiego stopnia (magisterskich) w innym kraju europejskim (Degree mobility).

Działanie to jest zarządzane centralnie przez Komisję Europejską za pośrednictwem European Investment Bank. W krajach uczestniczących w programie Erasmus+ studenci mogą ubiegać się w wybranych bankach o pożyczkę na wyjazd za granicę na studia magisterskie w ramach programu. Więcej informacji na stronie: Programu Erasmus +


Koordynacja programu Erasmus+, Akcja 1: Mobilność edukacyjna, wyjazdy studentów i pracowników będzie miała miejsca w BWZ UŁ.

 


WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann