BWZ

Oferta stypendialna Ministerstwa Nauki i Edukacji Republiki Chorwackiej

Ministerstwo Nauki i Edukacji Republiki Chorwackiej oraz Agencja ds. Mobilności i Programów UE zaprasza do zapoznania się z oferują stypendialną na studia lub badania dla studentów i nauczycieli akademickich, którzy zamierzają zdobyć doświadczenie w chorwackich szkołach wyższych lub instytucjach badawczych.

RODZAJE STYPENDIÓW:

A1 dla studentów języka chorwackiego (4-5 miesięcy)

Stypendia typu A1 są skierowane do studentów (studiów licencjackich lub magisterskich) i oferują pobyt w ramach jednego semestru, celem mobilności jest nauka języka chorwackiego oraz doskonalenie umiejętności językowych na: Uniwersytecie w Zagrzebiu (Croaticum) lub na Uniwersytecie w Rijece (Rijeka School of Slavic Studies).

A2 semestr/studia częściowe (3-10 miesięcy)

Stypendium typu A2 jest oferowane studentom, którzy chcieliby spędzić część (jeden lub dwa semestry) w ramach studiów licencjackich lub magisterskich na chorwackiej uczelni.

C2 częściowe studia podyplomowe (doktoranckie) lub badania dla doktorantów (1-12 miesięcy)

Stypendium typu C2 jest skierowane do doktorantów, którzy chcieliby realizować część studiów doktoranckich lub prowadzić badania do pracy doktorskiej na chorwackiej uczelni.

E Krótka wizyta naukowa (3-29 dni)

Stypendia typu E są skierowane do kandydatów, którzy chcieliby przeprowadzić krótkoterminowe badania w jednej z akredytowanych instytucji badawczych w Chorwacji. 

F Letni kurs/seminarium z języka i literatury chorwackiej (1 tydzień)

Stypendium typu F jest przyznawane na uczestnictwo w Seminarium Zagranicznych Studentów Slawistyki organizowane przez Zagreb School of Slavic Studies w Dubrowniku.

Kandydat wypełnia zgorszenie na stronie https://www.mobilnost.hr/scholarship_application/ do 14 maja 2021

Więcej informacji na stronie ministerstwa

Call for Applications

UWAGA! W przypadku, gdy kandydat w celu aplikowania w ramach oferty zobowiązany jest dołączyć dokument „Zgłoszenie z Uczelni…” należy skierować taką prośbę do Biura Współpracy z Zagranicą, na dwa tygodnie przed terminu aplikowania. W celu uzyskania podpisu wraz z dokumentem „Zgłoszenie z Uczelni-…” należy dostarczyć zgodę Dziekana Wydziału/Dyrektora Szkoły Doktorskiej na poparcie Pani/Pana starań w uzyskaniu stypendium na realizację wyjazdu. Terminy składnia dokumentów podyktowane są potrzebą przygotowania pism zgłaszających kandydatów oraz uzyskaniem podpisów. Dokumenty należy składać drogą elektroniczną. Osoba do kontaktu: Karolina Adamiak karolina.adamiak@uni.lodz.pl tel. 42 635 47 90

This entry was posted on czwartek, Kwiecień 15th, 2021 at 13:48 and is filed under Bez kategorii. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

*/?>

Comments are closed.

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann