BWZ

Stypendia dla dziennikarzy im. Mileny Jesenská 2022/2023

Stypendium im. Mileny Jesenská skierowane jest do doświadczonych dziennikarzy zajmujących się kulturą szeroko rozumianą jako różnorodność intelektualnych i artystycznych dziedzin. Kandydatami do stypendium mogą być też osoby zajmujące się europejskimi zagadnieniami społecznymi.

Kandydaci proszeni są o powiązanie tematu swojego projektu badawczego z jednym z głównych obszarów badań IWM (Institut für die Wissenschaften vom Menschen) – więcej szczegółów na stronie https://www.iwm.at/program/milena-jesenska-fellowship-for-journalists

Warunki

Stypendium im. Mileny Jesenská jest nagrodą za wybitne osiągnięcia i przeznaczone jest dla doświadczonych dziennikarzy.
Kandydaci to publicyści prasowi, telewizyjni, radiowi lub internetowi z kilkuletnim stażem oraz wybitnymi osiągnięciami w pracy.

Kandydatury początkujących dziennikarzy i studentów będą odrzucane.

Stypendyści zostaną zaproszeni do spędzenia trzech miesięcy w Instytucie Nauk Humanistycznych w Wiedniu. Otrzymają stypendium w wysokości 2500 euro miesięcznie oraz biuro do dyspozycji, dostęp do poczty elektronicznej i internetu, własne zaplecze badawcze i inne środki potrzebne do pracy. Stypendium obejmuje takęz granty na podróże w wysokości do 1900 euro.

Wniosek

Doumentacja wnioskowa składa się z następujących części:

  • opis projektu (do 7,500 tys. znaków ze spacjami) wraz z opisem rezultatów;
  • CV;
  • listy publikacji.

Termin składania wniosków: 15. 01. 2022 r.

Link do wnisoku znajduje sie na stronie: https://www.iwm.at/program/milena-jesenska-fellowship-for-journalists

Jury eksperckie dokona oceny nadesłanych wniosków i wyłoni finalistów.

This entry was posted on wtorek, Listopad 23rd, 2021 at 12:14 and is filed under Bez kategorii. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

*/?>

Comments are closed.

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann