BWZ

Wyjazdy szkoleniowe

Czym jest program Erasmus+ KA107

Jest to program umożliwiający wymianę studentów i pracowników uczelni w ramach współpracy prowadzonej z krajami spoza UE (kraje partnerskie).

Współpraca z krajami partnerskimi (projekt KA107)

Od 2015 roku w akcji 1 „Mobilność edukacyjna” w programie Erasmus+ polskie uczelnie wyższe mogą uzyskać dofinansowanie na prowadzenie wymiany studentów i pracowników nie tylko z krajami programu (Erasmus+ KA103), lecz również z krajami partnerskimi (Erasmus+ KA107) z innych regionów świata.

W ramach programu Erasmus+ KA107 Uniwersytet Łódzki wnioskuje o następujące rodzaje mobilności:

  • przyjazdy/wyjazdy studentów w celu zrealizowania części studiów w zagranicznej uczelni partnerskiej;
  • przyjazdy/wyjazdy nauczycieli akademickich w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych dla studentów zagranicznej uczelni;
  • przyjazdy/wyjazdy pracowników uczelni w celach szkoleniowych.

Wnioski o finansowanie projektu współpracy z krajami partnerskimi składane są raz w roku (przełom stycznia i lutego) do polskiej Agencji Narodowej Programu Erasmus+. Mobilność edukacyjna prowadzona z krajami partnerskimi jest dofinansowana z innych źródeł niż mobilność między krajami programu. Budżet na wymianę studentów i pracowników z krajami partnerskimi jest znacznie ograniczony.

Osoby zainteresowane realizacją mobilności wyjazdowej w ramach Erasmus+ KA107 zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami udostępnionymi na stronie w zakładce dedykowanej danej mobilności oraz do kontaktu:

mgr Karolina Adamiak

mgr Monika Solecka-Filipczak

creditmobility@uni.lodz.pl

+48 42 635 47 90


WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann