BWZ

Kursy językowe EILC

Kursy „Erasmus Intensive Language Courses – EILC” nie będą dostępne dla studentów wyjeżdżających  na studia za granicą w ramach programu Erasmus+ w roku 2014/15. Nie zostały one przewidziane przez Komisję Europejską w ramach nowego programu Erasmus+ 2014/2020.

 

Intensywne kursy językowe Erasmusa (Erasmus Intensive Language Courses – EILC) to bezpłatne kursy mniej znanych języków UE i innych krajów uczestniczących w programie Erasmus. Kursy te przeznaczone są dla stypendystów Erasmusa, przyjeżdżających na studia lub praktykę do kraju, w którym mówi się językiem rzadziej stosowanym i nauczanym. W kraju tym kursy organizowane są przez wybrane ośrodki nauczania języków.

Czas trwania kursu: od 2 do 6 tygodni. Kurs musi obejmować minimum 60 godzin nauki języka.

Kraje, w których organizowane są kursy EILC

[Źródło: FRSE]

Procedury związane z wysyłaniem zgłoszenia na EILC:

Wszyscy studenci Uniwersytetu Łódzkiego, którzy zostali zakwalifikowani na studia zagraniczne w ramach Programu Erasmus  i którzy chcą uczestniczyć w kursach językowych EILC są zobowiązani:

1. Wypełnić elektronicznie formularz zgłoszeniowy na kurs EILC (dostępny tutaj). W formularzu należy wpisać instytucję, w której student chce realizować kurs EILC, wykaz organizatorów w poszczególnych krajach znajduje się  tutaj

2. Wypełniony formularz przesłać drogą elektroniczną do pracowników BWZ: p. Beaty Kamińskiej (kaminska@uni.lodz.pl).
Następnie BWZ przesyła ten formularz za granicę do osoby odpowiedzialnej za kursy EILC na danej uczelni. Zainteresowany student otrzyma informację odnośnie przyznania miejsca na kursie. Taka informacja powinna być jak najszybciej przekazana przez studenta do BWZ.

3. Osoby, które chcą uczestniczyć w kursie odbywającym się latem (przed sem. zimowym) muszą przesłać swoje zgłoszenie do BWZ do dnia 22 maja. Natomiast osoby, które chcą wziąć udział w kursie EILC w styczniu-lutym (przed sem. letnim) muszą wysłać swoje zgłoszenie do Koordynatora Uczelnianego ds. Programu Erasmus do dnia 18 października.

Szczegółowe informacje o intensywnych kursach językowych Erasmusa (EILC) w Europie oraz wykaz organizatorów w poszczególnych krajach wraz z ich danymi kontaktowymi dostępne są na stronie Komisji Europejskiej.

Wykaz instytucji organizujących kursy EILC w poszczególnych krajach:
http://ec.europa.eu/education/erasmus/eilc1011_en.htm

Informacje szczegółowe nt kursów EILC


WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann