BWZ

Dofinansowanie podróży

O częściowy zwrot kosztów podróży może się ubiegać tylko ten student, który dostarczył komplet dokumentów i tym samym rozliczył się z BWZ z wyjazdu.

Dofinansowanie kosztów podróży to decyzja zależna od dziekanów poszczególnych wydziałów na UŁ. Obecnie stawki zwrotów kosztów podróży dla wszystkich wydziałów wynoszą:

  • kraje sąsiadujące z Polską  – dofinansowanie do 150 zł
  • pozostałe kraje – dofinansowanie do 300 zł

Jeśli student zapłacił za bilet więcej niż wynoszą stawki dla danego kraju, otrzyma zwrot tylko do górnej granicy (maksymalnie 150zł/300zł). Jeśli student zapłacił mniej niż wynoszą stawki dla danego kraju, otrzyma zwrot w wysokości poniesionych kosztów. Kwoty za 1 bilet „tam” i 1 bilet „z powrotem” można łączyć do górnej granicy wysokości stawki dla danego kraju.
Pamiętaj, że w przypadku nieposiadania biletu na przejazd do uczelni zagranicznej (podczas pierwszego przejazdu) oraz biletu powrotnego z uczelni zagranicznej (po zakończeniu pobytu na stypendium), możesz ubiegać się o częściowy zwrot na podstawie biletu zrealizowanego do i z kraju odbywania stypendium podczas całego okresu pobytu za granicą (np. przyjazd na święta/w odwiedziny i powrót do uczelni zagranicznej po świętach/odwiedzinach).

Aby móc ubiegać się o częściowy zwrot kosztów podróży należy wypełnić i wydrukować Oświadczenie o poniesionych kosztach podróży, a następnie udać się z nim do BWZ (ul. Matejki 21/23, pok. nr 7) wraz z biletem/fakturą/potwierdzeniem rezerwacji wraz z kartą pokładową (z wypisanym Twoim imieniem i nazwiskiem, ceną biletu oraz trasą, czyli miejscem wyjazdu i przyjazdu).

Uwaga – częściowy zwrot kosztów podróży dotyczy tylko biletów zakupionych na przejazd/przelot zbiorowymi środkami transportu (autokar, pociąg, samolot, prom itp.). Osoby podróżujące samochodem nie mogą ubiegać się o to dofinansowanie.

Do pobrania:

Oświadczenie o poniesionych kosztach podróży

Pytania dot. czasu oczekiwania na przelew zwrotu części kosztów podróży poniesionych przez studenta, proszę kierować do Biura ds. Rozliczeń UŁ, Rektorat UŁ (ul. Narutowicza 68), III piętro, pokój nr 307, telefon: + 42 635 48 09.


WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann