BWZ

Rachunek bankowy

Studenci wyjeżdżający są zobowiązani dostarczyć do BWZ (pok. 6) wypełnione na komputerze i wydrukowane Zlecenie przekazywania stypendium studia Erasmus (zlecenia wypełnione odręcznie nie będą akceptowane).

Osoby wyjeżdżające w sem. zimowym dostarczają zlecenie przekazywania stypendium do końca czerwca.
Osoby wyjeżdżające w sem. letnim dostarczają zlecenie przekazywania stypendium do końca października.

Student musi być właścicielem lub współwłaścicielem rachunku bankowego, na który zostanie przelany grant. Rachunek można założyć w dowolnie wybranej placówce bankowej mieszczącej się w Polsce. Rachunek można założyć albo w złotówkach (konto złotówkowe), albo w euro (konto walutowe).

Grant z funduszy UE wypłacany jest w EURO, rekomendowane jest więc założenie rachunku w EURO, co pozwoli uniknąć przewalutowania.

Grant z funduszy PO WER wypłacany jest w PLN, rekomendowane jest więc założenie rachunku w PLN, co pozwoli uniknąć przewalutowania. Grant z funduszy PO WER dotyczy jedynie studentów UŁ, którzy w sem. letnim 2017/18 otrzymywali stypendium socjalne na UŁ oraz niepełnosprawnych studentów UŁ, którzy otrzymali pozytywną decyzję UŁ o dodatkowym wsparciu z tytułu posiadanej niepełnosprawności.

Podejmując decyzje dotyczące wyboru banku  i rodzaju konta – zastanów się dobrze. Przy tak dużej liczbie wyjeżdżających nie jest możliwe zmienianie numerów kont.

 

Do pobrania:

Zlecenie przekazywania stypendium studia Erasmus

 


WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann