BWZ

Kalkulator mobilności

Kalkulator w systemie Mobility Tool przygotowany przez Komisję Europejską do raportowania wyjazdów na mobilność w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2018/19 – obowiązujący przy wyjazdach rozpoczynających się od 1.01.2015:  HE grant calculation MT+.

Prosimy studentów o wykorzystanie powyższego narzędzia do obliczenia czasu pobytu na częściowych studiach lub praktyce/stażu za granicą w ramach programu Erasmus+. Powyższe narzędzie służy do obliczenia okresu realizacji studiów/praktyk zgodnie z tzn. kapitałem mobilności.

Kapitał mobilności – max. uprawniony czas realizacji studiów lub praktyk w ramach programu Erasmus+ na każdym cyklu studiów.

Kapitał mobilności na studiach I, II lub III stopnia – 12 miesięcy
Kapitał mobilności na jednolitych studiach magisterskich – 24 miesiące

Wcześniejszy udział w wymianie LLP Erasmus, Erasmus+, Campus Europae, FSS, Mundus zostanie uwzględniony w przypadku studentów starających się o stypendium Erasmus+ w ramach tego samego cyklu studiów, np. jeśli w ramach programu LLP Erasmus, Erasmus+, Campus Europae, FSS, Mundus dany student otrzymał w przeszłości stypendium LLP Erasmus na 6 miesięcy nauki na poziomie studiów magisterskich, wówczas może on jeszcze skorzystać ze stypendium Erasmus+ odpowiednio na studiach magisterskich, ale maksymalnie na 6 miesięcy.

Edit this


WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann