BWZ

Rachunek bankowy

Studenci wyjeżdżający są zobowiązani wypełnić na komputerze i przesłać na adres mailowy pracownika BWZ  Zlecenie przekazywania stypendium (zlecenia wypełnione odręcznie nie będą akceptowane) wraz z kompletem wszystkich dokumentów niezbędnych do podpisania umowy finansowej. Zlecenie przekazywania stypendium jest załącznikiem do umowy Erasmus+.

Ze względu na ochronę danych osobowych RODO wszelkie dokumenty przesyłane przez studentów do pracowników BWZ muszą być wysłane z konta uniwersyteckiego studenta w domenie @edu.uni.lodz.pl. Dokumenty wysłane z adresów prywatnych nie będą przyjmowane i rozpatrywane. Ze względu na bezpieczeństwo przesyłanych danych rekomendujemy, aby studenci zabezpieczyli hasłem plik (taką funkcjonalność daje Pakiet MS Office) z przesyłanymi dokumentami przy użyciu programu archiwizującego (np. WinRar lub WinZip7), a dostęp do pliku zabezpieczyć hasłem. Zabezpieczony plik proszę przesłać na adres jednego pracownika BWZ UŁ, a hasło proszę przesłać do tego samego pracownika ale poprzez inny kanał komunikacji nt. MS Teams.

Student musi być właścicielem lub współwłaścicielem rachunku bankowego, na który zostanie przelane dofinansowanie. Rachunek można założyć w dowolnie wybranej placówce bankowej mieszczącej się w Polsce. Rachunek można założyć albo w złotówkach (konto złotówkowe), albo w euro (konto walutowe).

 

Dofinansowanie z funduszy UE wypłacane jest w EURO, rekomendowane jest więc założenie rachunku w EURO, co pozwoli uniknąć przewalutowania.

Dofinansowanie z funduszy PO WER wypłacane jest w PLN, rekomendowane jest więc założenie rachunku w PLN, co pozwoli uniknąć przewalutowania. Dofinansowanie z funduszy PO WER dotyczy jedynie studentów UŁ, którzy w sem. letnim 2019/20 otrzymywali stypendium socjalne na UŁ oraz niepełnosprawnych studentów UŁ, którzy otrzymali pozytywną decyzję UŁ o dodatkowym wsparciu z tytułu posiadanej niepełnosprawności.

Podejmując decyzje dotyczące wyboru banku i rodzaju konta – zastanów się dobrze. Przy tak dużej liczbie wyjeżdżających nie jest możliwe zmienianie numerów kont.

Wzór zlecenie przekazywania stypendium przygotowany w jęz. angielskim dla zagranicznych studentów UŁ – Bank-Account-Details_2020

Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji celu i podpisania umowy finansowej Erasmus+.
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych w ramach programu Erasmus+ jest umieszczona tutaj


WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann