BWZ

Studenci niepełnosprawni

Studenci UŁ zakwalifikowani na częściowe studia za granicą w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2020/21, którzy zadeklarowali w Zgłoszeniu kandydata na wyjazd, fakt  ubiegania się o dofinansowanie z tytułu orzeczonej niepełnosprawności na UŁ, mogą ubiegać się o dodatkowe wsparcie finansowe dla osób niepełnosprawnych w ramach projektu „Zagraniczna mobilność studentów ze specjalnymi potrzebami. Edycja 3.” PO WER

Warunki dotyczące zasad finansowania wyjazdów na studia i praktykę studentów niepełnosprawnych na rok 2020/21 

Wniosek o dofinansowanie studenta niepełnosprawnego na rok 2020/21

Niepełnosprawni studenci są proszeni o poinformowanie uczelni partnerskiej, w której będą realizować częściowe studia za granicą, o posiadanej niepełnosprawności, przed wyjazdem na etapie kompletowania dokumentów na wyjazd oraz sprawdzenie czy uczelnia zagraniczna oferuje pomoc dla studentów z daną niepełnosprawnością. Pomoc oferowana przez uczelnię zagraniczną może mieć wpływ na zasadność niektórych kategorii kosztów, o które  ubiega się niepełnosprawny student UŁ wyjeżdżający na częściowe studia za granicą w ramach programu Erasmus+.

Zainteresowane osoby zapraszamy do zapoznania się z projektem ExchangeAbility, promującym możliwość wyjazdu na częściowe studia za granicą przez niepełnosprawnych studentów i otrzymania wsparcia podczas takiego wyjazdu.

 


WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann