BWZ

Dokumenty 2013/14

Etap kwalifikacji pracownika na wyjazd w kolejnym roku akademickim

Wyjazdy w roku akademickim 2013/2014
1. Formularz zgłoszeniowy STA 2013-2014
2. Individual Teaching Programme2013-2014 (proszę usunąć pomocne komentarze przed wydrukiem)

Individual Teaching Programme jest najważniejszym dokumentem kwalifikacji na wyjazd, weryfikowanym przez Narodową Agencję Programu Erasmus. ITP określa zakładane cele nauczania, zawartość programu zajęć w charakterze sylabusa oraz oczekiwane rezultaty.

Etap przygotowania się do wyjazdu – na 3-4 tyg. przed rozpoczęciem mobilności

3) Zaproszenie z uczelni partnerskiej, dostarczone w wersji papierowej lub elektronicznej – standardowo dokument ten należy dostarczyć do 30 listopada danego roku akademickiego.

4) Wniosek_wyjazdowy_Skierowanie – dokument należy złożyć do BWZ UŁ (pok. 10) na ok. 3 tygodnie przed zaplanowanym wyjazdem (dokument niezbędny do przygotowania umowy na wyjazd i zlecenia odbioru środków finansowych tj. grantu Programu Erasmus).

W kwestiach rezerwacji biletów lotniczych na wyjazd służbowy za granicę, proszę zapoznać się z Komunikatem Kwestora UŁ z dn. 12.09.2012 r.
W kwestii rozliczenia kosztów podróży, proszę kontaktować się z mgr Martą Piestrzyńską  z Biura ds. Rozliczeń UŁ, Rektorat UŁ, I piętro, pok. 117 A, tel. + 42 635 4769.

Etap rozliczenie się z wyjazdu – do 2 tyg. po zakończeniu mobilności

5) Confirmation – Wzór potwierdzenia mobilności w ramach LLP Erasmus dla pracowników dydaktycznych – min. 5 dni roboczych na miejscu ( w przypadku wyjazdu na Litwę,  do Rumunii i Bułgarii – wymagane jest min. 6 dni roboczych) i min. 5 godzin dydaktycznych

6) Raport po mobilności LLP Erasmus 2013_14 – dot. wyjazdów stypendystów programu LLP Erasmus 2013/14, które zostały ukończone po 26.02.2014

Uczestnicy mobilności w programie Erasmus swoje raporty końcowe wypełniają i składają on-line przy użyciu narzędzi Komisji Europejskiej. Uczestnik mobilności drogą e-mail zapraszany jest do wypełnienia raportu końcowego, do którego link jest podany w treści korespondencji. Zadaniem uczestnika mobilności jest wypełnienie pól i wysyłka zwrotna formularza opracowanego w technologii webowej.
Zaproszenie wysyłane jest automatycznie po terminie zakończenia mobilności, uwzględniana jest data z pola: ‚Data zakończenia’ na ekranie Mobilności.
Link podawany w korespondencji zaczyna się od: http://ec.europa.eu/eusurvey/


Ankieta sprawozdawcza z wyjazdu nauczyciela w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych sprawozdanie stypendysty programu LLP-Erasmus 2013/2014, pod warunkiem, że mobilność zakończyła się do 26.02.2014

 


 


WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann