BWZ

Dokumenty FSS 2015/16

http://www.fss.org.pl/sites/fss.org.pl/files/page/pl/2012/04/logonowetekst_jpg_11914.jpg

 

 

W związku z pozyskaniem przez UŁ środków na realizację kilku wyjazdów dydaktycznych z dofinansowaniem z Programu Fundusz Stypendialny i Szkoleniowy (FSS) na zasadach określonych w programie Erasmus+ w roku akad. 2015/2016, pracownicy UŁ zakwalifikowani na wyjazdy dydaktyczne w roku akad. 2015/2016 w ramach programu Erasmus+ do partnerskich uczelni w Norwegii i Islandii, z którymi zostały podpisane stosowne umowy FSS, otrzymają dofinansowanie na pobyt, podróż i ubezpieczenie z Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego.

W przypadku niewystarczającej puli środków FSS na wszystkie wyjazdy dydaktyczne do uprawnionych uczelni w Norwegii lub Islandii w roku akad. 2015/2016, pracownik UŁ otrzyma dofinansowanie z programu Erasmus+.

Pracownik UŁ zakwalifikowany na wyjazd dydaktyczny w ramach Erasmus+ z dofinansowaniem „0” i w ramach FSS z dofinansowaniem FSS w roku akad. 2015/16 jest zobowiązany dostarczyć do BWZ UŁ następujące dokumenty:
1) zaproszenie z uczelni partnerskiej
2) zaktualizowany i podpisany Indywidualny Program Nauczania (3-4 tygodnie przed wyjazdem) 2015_individual_teaching_progr
3) zaktualizowany i podpisany Staff mobility agreement teaching ITP
3) wypełniony i podpisany Wniosek wyjazdowy (3-4 tygodnie przed wyjazdem) Wniosek_wyjazdowy_Skierowanie_FSS
4) wypełnić ankietę ex-ante FSS (link do ankiety – login: fss_pracownik; hasło: efta73)
5) Zlecenie_przekazywania_dofinansowania_STA_FSS

Wyjazd dydaktyczny z dofinansowaniem z FSS powinien trwać od 5-10 dni na miejscu, w trakcie którego wykładowca jest zobowiązany do przeprowadzenia min. 8 godzin dydaktycznych w przyjmującej uczelni partnerskiej w Norwegii lub Islandii.

Po powrocie z mobilności dydaktycznej w ramach Erasmus+ z dofinansowaniem „0” i w ramach FSS z dofinansowaniem FSS w roku akad. 2015/16, pracownik UŁ jest zobowiązany dostarczyć do BWZ UŁ następujące oryginalne dokumenty:
1) potwierdzenie pobytu w przyjmującej uczelni partnerskiej
2) Indywidualny Program Nauczania, podpisany oryginalnie przez trzy strony
3) Staff mobility agreement teaching ITP, podpisany oryginalnie przez trzy strony
oraz wypełnić:
a) ankietę ex-post FSS (link do ankiety –  login: fss_pracownik; hasło: efta73)
b) raport końcowy on-line przy użyciu narzędzi Komisji Europejskiej. Uczestnik mobilności drogą e-mail zapraszany jest do wypełnienia raportu końcowego, do którego link jest podany w treści korespondencji. Zadaniem uczestnika mobilności jest wypełnienie pól i wysyłka zwrotna formularza opracowanego w technologii webowej. Zaproszenie wysyłane jest automatycznie po terminie zakończenia mobilności, uwzględniana jest data z pola: ‚Data zakończenia’ na ekranie Mobilności. Link podawany w korespondencji zaczyna się od: http://ec.europa.eu/eusurvey/.

W przypadku wyjazdów dydaktycznych z dofinansowaniem FSS w roku akad. 2015/2016, pracownik UŁ otrzymuje środki na koszty utrzymania, podróż i ubezpieczenie, bez możliwości uzyskania dodatkowego dofinansowania kosztów podróży z budżetu macierzystego Wydziału.

Ewentualne pytania dot. wyjazdów pracowników akademickich UŁ z dofinansowaniem z Programu Fundusz Stypendialny i Szkoleniowy w roku akademickim 2015/2016, proszę kierować do mgr Patrycji Gorzkiewicz, email: patrycja.gorzkiewicz@uni.lodz.pl, tel. + 42 635 40 37, BWZ UŁ, pok. 7a.


WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann