BWZ

Info o Erasmus+

Uniwersytet Łódzki otrzymał Erasmus Charter for Higher Education (Karta Erasmusa dla szkolnictwa wyższego) na lata 2014/2020 i od 1 stycznia 2014 roku będzie realizował działania i projekty w ramach nowego unijnego programu Erasmus+. Program Erasmus+ wspiera edukację, szkolenia, inicjatywy młodzieżowe oraz sportowe w całej Europie w latach 2014/2020.
W programie Erasmus+ sektory edukacji i szkoleń oraz sektor młodzieży będą realizowały trzy kluczowe akcje:
Akcja 1: Mobilność edukacyjna
– Akcja 2: Współpraca na rzecz innowacji i dobrych praktyk
– Akcja 3: Wsparcie w reformowaniu polityk

W ramach Akcji 1: Mobilność edukacyjna będą możliwe
a) wyjazdy studentów:
– w celu zrealizowania części studiów w zagranicznej uczelni
– w celu odbycia praktyki w zagranicznym przedsiębiorstwie (w tym wyjazdy absolwentów na praktyki w ciągu 1 roku po ukończeniu studiów)
b) wyjazdy pracowników uczelni:
w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych dla studentów zagranicznej uczelni
w celach szkoleniowych

Nowym działaniem w ramach Akcji 1: Mobilność edukacyjna  Wspólne studia magisterskie (Joint Master Degrees).

Działanie to zakłada udział studentów w innowacyjnych programach wspólnych studiów drugiego stopnia z możliwością uzyskania stypendium na pokrycie kosztów kształcenia i utrzymania podczas pobytu w innym kraju europejskim. Działanie to jest zarządzane centralnie przez Komisję Europejską.

Drugim nowym działaniem w ramach Akcji 1: Mobilność edukacyjna jest system gwarancja spłaty pożyczek zaciągniętych w celu podjęcia studiów drugiego stopnia (magisterskich) w innym kraju europejskim (Degree mobility).

Działanie to będzie zarządzane centralnie przez Komisję Europejską za pośrednictwem European Investment Bank. Przewiduje się, że system gwarancji spłaty pożyczek będzie uruchomiony we wrześniu 2014 roku dla studentów podejmujących studia magisterskie za granicą od roku akademickiego 2014/15. W krajach uczestniczących w programie Erasmus+ studenci będą mogli ubiegać się w wybranych bankach o pożyczkę na wyjazd za granicę na studia magisterskie w ramach programu.

 


WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann