BWZ

Wyjazdy szkoleniowe – Erasmus+

Komunikat Kwestora UŁ z dnia 19.01.2022  – nowa procedura zakupu biletu lotniczego – w przypadku wyjazdów STT Erasmus+ oraz wyboru indywidualnej ścieżki zakupu biletu przez pracownika UŁ wymienione w ww. Kwestora UŁ dokumenty należy złożyć do Działu Rachunkowości Zarządczej UŁ, do. p. Marty Kowalskiej, marta.kowalska@uni.lodz.pl.


Komunikat

Na etapie ubiegania się o wyjazd w celach szkoleniowych Erasmus+ oraz przed samym wyjazdem do kraju instytucji przyjmującej pracownik zobowiązany jest do zapoznania się z aktualnymi informacjami dotyczącymi restrykcji sanitarnych oraz przestrzegania przepisów i zaleceń władz w Polsce i w kraju wyjazdu. Państwa bezpieczeństwo jest dla uczelni priorytetem, dlatego przed wyjazdem proszę upewnić się, że sytuacja epidemiczna pozwoli Państwu na realizację bezpiecznej mobilności.


Komunikat nt. kwalifikacji pracowników UŁ na wyjazdy szkoleniowe w ramach programu Erasmus+ na rok 2020/21

Z uwagi na obecną sytuację kwalifikacja pracowników UŁ na wyjazdy szkoleniowe w ramach programu Erasmus+ 2020/21 nie odbędzie się jak w latach ubiegłych w maju i czerwcu, a zostanie przesunięta w czasie. Trudno jednoznacznie stwierdzić czy będzie ona miała miejsce się we wrześniu 2020 roku czy w innym terminie. Termin kwalifikacji jest uzależniony od decyzji władz krajowych oraz Uniwersytetu Łódzkiego dot. wznowienia zagranicznych podróży.


Zasady finansowania wyjazdów szkoleniowych pracowników UŁ – STT Erasmus+ 2018/19

Zasady kwalifikacji pracowników UŁ na wyjazdy szkoleniowe STT Erasmus+ 2018/19


Kwalifikacja pracowników administracyjnych na wyjazdy szkoleniowe STT Erasmus+ na rok 2016/17


Informacja o przetwarzaniu danych osobowych w ramach programu Erasmus+


Problemy z otworzeniem podrzędnych zakładek mogą wynikać z niekompatybilności przeglądarki np. Firefox, Internet Explorer, zainstalowanej na komputerze użytkownika strony BWZ UŁ z formatem zakładek, w jakim zapisywane są informacje na stronie biura. W przypadku ww. problemów, prosimy o kontakt mailowy do BWZ UŁ karolina.adamiak@uni.lodz.pl


Pracownikom UŁ polecamy lekturę „Erasmus+ Staff Mobility Handbook of Good Practices”, który jest efektem projektu REALISE finansowanego z budżetu programu Erasmus+. W projekcie poświęconym zagranicznej mobilności pracowników zostały poruszone takie aspekty wymiany, jak np. ścieżki kariery pracowników, zastępstwo na czas mobilności, przygotowanie pracowników do wyjazdu, wykorzystanie mobilności ST w uczelnianej strategii umiędzynarodowienia, czy uznawalność mobilności pracowników. Powyższe kwestie zilustrowano w oparciu o praktyczne rozwiązaniami stosowane przez partnerów projektu.


WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann