BWZ

Model ASEM (Asia-Europe Meeting) -studencka konferencja

W dn. 6-10 lipca br. w Ułan Bator odbędzie się 7. edycja Modelu ASEM, konferencji studenckiej i symulacji obrad szczytu ASEM, organizowanych przez Fundację Azja-Europa (ASEF). Organizatorzy wystosowali otwarte zaproszenie (open call) do zgłaszania aplikacji do udziału przez studentów (wiek 18-30 lat). Aplikacje można składać do 13 maja 2016 r.
Fundacja ASEF jest instytucją działającą od 1997 r. w ramach procesu ASEM (Asia-Europe Meeting) – platformy dialogu i współpracy państw z Europy oraz regionu Azji i Pacyfiku. ASEF ma za zadanie wzmacniać i promować kontakt pomiędzy społeczeństwami azjatyckimi i europejskimi.

Model ASEM to 3-dniowa konferencja, stanowiąca płaszczyznę dla studentów z Europy i Azji do wymiany poglądów, promocji procesu ASEM i budowania długoterminowych sieci kontaktowych. Poprzez odgrywanie scenariuszy edukacyjnych, analizę case studies oraz szkolenia praktyczne, uczestnicy będą mieli okazję zwiększyć swoje umiejętności dyplomatyczne, negocjacyjne oraz poszerzyć wiedzę nt. relacji Azja-Europa. W ramach konferencji uczestnicy będą symulować obrady prawdziwego szczytu ASEM, który odbędzie się w stolicy Mongolii tuż po Modelu ASEM, w dn. 15-16 lipca 2016 r., z udziałem szefów państw i rządów.

Do udziału w 7. edycji Modelu ASEM zaproszeni zostali studenci posiadający obywatelstwo któregoś z państw członkowskich ASEM, w wieku między 18 a 30 lat, zainteresowani stosunkami międzynarodowymi oraz władający biegle językiem angielskim. Organizatorzy pokrywają koszty podróży, wyżywienia i zakwaterowania podczas trwania konferencji w Ułan Bator.

7thModelASEM_FAQ

7thModelASEM_OpenCall

7thModelASEM_Overview

This entry was posted on piątek, Maj 13th, 2016 at 13:22 and is filed under Bez kategorii. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

*/?>

Comments are closed.

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann