BWZ

Wyjazdy pracowników

Zarządzenie nr 178 Rektora Uniwersytetu Łódzkiego z dnia 14.07.2021 r.  w sprawie: zmiany zarządzenia nr 167 Rektora UŁ z dnia 8.09.2020 r. w sprawie zagranicznych wyjazdów studentów, doktorantów i pracowników UŁ oraz przyjazdów osób z zagranicy w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa (SARS-CoV-2)


Informujemy o zarządzeniu nr 129 Rektora UŁ z dnia 14.04.2021 r. w sprawie: określenia warunków i trybu kierowania pracowników, doktorantów i studentów Uniwersytetu Łódzkiego za granicę w celach naukowych, dydaktycznych lub szkoleniowych.


W zakresie wyjazdów zagranicznych indywidualne decyzje podejmuje Rektor lub osoba przez niego upoważniona, natomiast w zakresie pozostałym – Dziekan lub Kanclerz, w zależności od posiadanych kompetencji. Kwestia wyjazdów zagranicznych została uregulowana w Zarządzeniu nr 167 Rektora UŁ z dnia 8.09.2020 r. w sprawie zagranicznych wyjazdów studentów, doktorantów i pracowników UŁ oraz przyjazdów osób z zagranicy w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa (SARS-CoV-2) – zmienione w dn. 14.07.2021 r.

Podejmując decyzje o wyjeździe, należy uwzględniać obowiązujące przepisy prawa oraz zalecenia Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego i innych uprawnionych organów, tak aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.

Oświadczenie studenta, doktoranta lub pracownika UŁ wyjeżdżającego za granicę

Powyższe informacje zostały opublikowane na stronie  COVID19 UŁ. 


Uwaga!

Informacje dotyczące przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się COVID-19 znajdują się stronie:

https://covid19.uni.lodz.pl/

Znajdą tam Państwo zarządzania Rektora, odpowiedzi na najważniejsze pytania oraz aktualności i komunikaty.

W przypadku pytań dotyczących mobilności studenckich i dydaktycznych, nasi pracownicy odpowiedzą na wszystkie pytania, zachęcamy do kontaktu mailowego:

dorota.jachimek@uni.lodz.pl
beata.kaminska@uni.lodz.pl
gabriela.szkup@uni.lodz.pl

Information on preventative measures taken to counter the spread of COVID-19 can be found on the page below:

https://covid19.uni.lodz.pl/en

If you have any questions please do not hesitate to contact us via email:

dorota.jachimek@uni.lodz.pl
beata.kaminska@uni.lodz.pl
gabriela.szkup@uni.lodz.pl


Komunikat Narodowej Agencji Programu Erasmus+ z dn. 04.02.2020

Informujemy, że mimo wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, które nastąpiło 31 stycznia 2020 r., dzięki zawarciu porozumienia o kontynuacji udziału instytucji/organizacji brytyjskich w projektach zatwierdzonych do realizacji w obecnej fazie programu (2014-2020), można realizować wymianę studentów i pracowników zgodnie z ustaleniami z partnerami brytyjskimi. To samo dotyczy udziału brytyjskich instytucji /organizacji w projektach KA2 (Partnerstwa strategiczne i inne). Informacja dotyczy projektów, które trwają i które zostaną zaakceptowane do realizacji w konkursach wniosków 2020. Udział Wielkiej Brytanii w kolejnej edycji programu (2021-2027) będzie przedmiotem odrębnych negocjacji.


Zagraniczne wyjazdy służbowe pracowników naukowych i administracyjnych UŁ, poza wyjazdami w ramach LLP Erasmus/Erasmus+, realizowane są w Dziale Księgowości UŁ, Rektorat, ul. Narutowicza 68, pok.317.

W BWZ UŁ realizowane są wyjazdy dydaktyczne i szkoleniowe pracowników UŁ w ramach Erasmus+.

UWAGA Stypendyści Erasmus + zwolnieni z podatku


Procedura rezerwacji biletów lotniczych na wyjazdy służbowe pracowników UŁ w tym wyjazdy dydaktyczne i szkoleniowe w ramach Erasmus+ została ustalona i opisana w Komunikat Kwestora UŁ z dnia 2012-09-12.


Problemy z otworzeniem podrzędnych zakładek mogą wynikać z niekompatybilności przeglądarki np. Firefox, Internet Explorer, zainstalowanej na komputerze użytkownika strony BWZ UŁ z formatem zakładek, w jakim zapisywane są informacje na stronie biura. W przypadku ww. problemów, prosimy o aktualizację Państwa przeglądarki lub kontakt mailowy do BWZ UŁ: karolina.adamiak@uni.lodz.pl


 


WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann